Fizyka asfaltu – opowiadanie


Jest rok 2115.
– To kiedy będzie gotowy ten asfalt!? – krzyczy głos w słuchawce telefonu.
– Musimy jeszcze zrobić obliczenia gramatury, tarcia oraz kruchości, aby materiał spełniał wymogi symulatora F1. Testy symulacyjne oraz testy jednostkowe powinny zwrócić wynik TRUE i możemy sprzedawać.
– Ten materiał jest nam potrzebny do premiery symulatora 3D wyścigów podrasowanych motocykli Motor3FIX. To nasz priorytetowy produkt. Bez asfaltu na czym mamy jeździć? Jak nie dostarczycie materiału z silnikiem fizyki na czas to obciążymy was karą umowną 50 000 Bitcoinów.
– Przecież to bankructwo, a serwery zawsze mogą się spocić i nie wydolić wymagań ChmuryFX3D. Potrzebujemy jeszcze 3 dni.

***
po 3 dniach

– To się nazywa powierzchnia. – Komentuje Kubica junior.
– Asfalt trzyma opony z dokładnością do 0,03 piksometra. Drifty wychodzą bez zarzutu, a guma się pali tak że Matrix by się nie powstydził. Ścieralność powierzchni znikoma, teraz pozostają nam testy na powstawanie dziur pod wpływem zamarzanej wody wewnątrz masy bitumicznej.
– Istotnie bardzo odporna powierzchnia, zmarzlina nie powstaje bo woda ścieka do warstwy niższej. – komentuje technik.
* * *
– Szanowny Prezesie jesteśmy gotowi do wdrożenia klasy AsfaltFX do systemów nawigacji samochodowych wraz z wyliczonym prawdopodobieństwem przyczepności asfaltu również z uwzględnieniem warunków pogodowych oraz informacją o wszelkich aktualnych dziurach, tak aby systemy sterujące samochodami omijały owe niebezpieczne utrudnienia drogowe.
Kierowca musi tylko zakupić opony spełniające normy oraz bibliotekę OponyFX, wszystko jednym kliknięciem w smart-tablicę rozdzielczą.

CDN
Ja`cOol

Advertisements
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s