Dlaczego zabierasz moje pieniądze Panie Premierze?


Reforma emerytalna przeprowadzona przez Premiera Buzka wprowadzająca Otwarte Fundusze Emerytalne miała na celu zbudowanie kapitałowego sytemu emerytalnego.

Przez 13 lat udało się zgromadzić olbrzymią fortunę, na którą teraz mają ochotę politycy chcąc ją rozgrabić zgodnie z zasadą “Po nas choć by potop”.

Pan minister Jacek Rostoski twierdzi, że zgromadzony kapitał powiększa dług publiczny. Co za imbecyl! I co? I kradnie te zgromadzone nasze pieniądze i transferując je do upadającego ZUS-u.

To, że OFE zgromadziły pieniądze jest faktem bardzo pozytywnym, ale jeśli rośnie dług publiczny to winę za to ponosi minister finansów wydający za dużo pieniędzy z budżetu państwa Polskiego, a nie OFE.

Jedynym uzasadnieniem takiego ruchu może być groźba upadku Państwa Polskiego. Jeśli przeznaczone pieniądze zostały by skierowane np na rozwój technologii militarnych gwarantujacych bezpieczeństwo obywateli i gwarancję niezachwianego pokoju to uznałbym ten ruch za pozytywny. Możliwe, że Pan Premier nie chce straszyć konfliktem wojennym dlatego zasłania się długiem publicznym.

Ja`cOol

Advertisements
This entry was posted in Aktualności i polityka, Czary, Gotowanie, Przyszłość. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s